Yhteystiedot

SPKY hallitus ja toimihenkilöt 2017

Hallitus vuonna 2017    
Petri Keski-Korpela L 050-5634979    Puheenjohtaja, petri.keskikorpela(at)gmail.com
Marjatta Jaatinen L 050-3815161 Varapuheenj., marjatta.jaatinen(at)elisanet.fi
Helena Pesonen N 040-7602735 Sihteeri, helemapesonen(at)gmail.com
Anne Konsti N, L 040-6696300

Harjoitus- ja kurssitoiminnan yhteyshenkilö,
anne.konsti(at)gmail.com

Martina Bergström L 050-3542984 cinttura(at)hotmail.com 
Pirjo Koivu N 040-7150096 pirjo.koivu(at)hotmail.com 
Minna Pukkila 040-8152005  minnapukkila(at)gmail.com
Pirjo Vanhala N 0500-358708 pirjo.vanhala(at)gmail.com
Mikael Westerstråhle L 050-4646327 lmw(at)putkisalo.fi 
(L=lammastila N=nautatila)    
     
Jäsensihteeri    
Pirjo Vanhala 0500-358708 Jäsenmaksut, liittyminen, osoitteen-
muutokset, pirjo.vanhala(at)gmail.com
     
Pentuvälitys ja rekisteri    
Katri Piilola
050-5636348 Bordercollie -rekisteri, perusradat, silmäpeilaus- ja lonkkakuvaustulokset, pentujen ja aikuisten koirien myynti-ilmoitukset nettiin ja lehteen (bc ja wk). katri.piilola(at)live.fi
Mirkku Sipilä
044-0731052

Workingkelpie -rekisteri, terveystulokset.
sipilanlammastila(at)elisanet.fi

Marianne Bonn   Rekisterin tekninen ylläpito, kuvien lisäys.
marianne(at)mariannenmaatila.fi 
     
Rahastonhoitaja    
Anniina Holopainen 
050-4366246     anniinahuovinen(at)hotmail.com
     
Tarvikemyynti-toimikunta    
Martina Bergström
050-3542984 cinttura(at)hotmail.com 
Sari Tanska
040-573 2727 tarvikevastaava(at)gmail.com 
Heli Ahonen 040-8452544 heli.ahonen(at)muumaa.fi
Petri Keski-Korpela L 050-5634979    petri.keskikorpela(at)gmail.com
     
Kurssi- ja  harjoitustoimikunta    
Anne Konsti
040-6696300 Sihteeri, anne.konsti(at)gmail.com
Silja Alamikkotervo 040-7752060 silja.alamikkotervo(at)gmail.com
Minna Eronen 050-5865056 MM-kilpailun yhteyshenkilö, eronen.minna.27(at)gmail.com
Heli Laajalahti 0440-741890 heli.laajalahti(at)gmail.com
Mari Paju  045-3171221  mpaju2(at)gmail.com
Mirkku Sipilä 044-0731052 sipilanlammastila(at)elisanet.fi
     
Kilpailuvastaava    
Tiina Mäkelä
041-462 4987 kilpailuvastaava(at)spky.fi
     
Tiedotusvastaava    
Anne Konsti
040-6696300 anne.konsti(at)gmail.com
     
Paimenpostin toimituskunta   paimenposti(at)gmail.com
Petri Keski-Korpela
050-5634979 päätoimittaja
Anne Konsti
040-6696300 toimitus
Heli Ahonen 040-8452544  kuvatoimitus
Helena Pesonen  040-7602735 helemapesonen(at)gmail.com
Heikki Teittinen 0400-752780 heikki.teittinen(at)muumaa.fi
Kirsi Vertainen 040-5906959 piirrokset, kirsi.vertainen(at)elisanet.fi
Katri Piilola 050-5636348 avustaja, katri.piilola(at)live.fi
     
Jalostustoimikunta
   
Katri Piilola 050-5636348 rekisterinpitäjä bc, katri.piilola(at)live.fi 
Heikki Teittinen 0400-752780 heikki.teittinen(at)muumaa.fi
Maarit Kyöstilä
040-7507762 sihteeri, maarit.kyostila(at)gmail.com
Johanna Rissanen    
Pirjo Vanhala 0500-358708 pirjo.vanhala(at)gmail.com
Kaisa Hilska 050-5501470 working kelpie, kaisa.hilska(at)koirataito.net
Helena Pesonen
040-7602735 helemapesonen(at)gmail.com 
Susanna Nuutinen
050-3405130 snuuti(at)putkisalo.fi 
     
Kilpailutoimikunta    
Tiina Mäkelä
041-4624987 kilpailuvastaava(at)spky.fi
Pirjo Koivu 040-7150096 sihteeri, pirjo.koivu(at)hotmail.com
Marjatta Jaatinen
050-3815161 marjatta.jaatinen(at)elisanet.fi 
Leena Jussila
044-3724817 leenajussila77(at)gmail.com 
Elisa Kotikoski 040-5740798 elisa(at)kotikoski.fi
Tuula Olli
0400-180105 harri.tuula.olli(at)gmail.com 
Annika Paarvio 0400-765456

annika.paarvio (at)gmail.com

Juha Moisander
0400-355504

Suomen edustaja EM-toimikunnassa, 
juha.moisander(at)phnet.fi

Jonna Paasila 040-7762462 toimikunnan vetäjä, jonna.paasila(at)gmail.com 
Anja Lehtiö
040-5337969  PM ja Nordic Nursery yhteyshenkilö,
anja.maria.lehtio(at)gmail.com
     
Working Kelpietiimi    
Eija Huusko
044-5523207 Yhteyshenkilö, tiedotus. Eijalle toiveet
koulutuksista, kursseista ja kouluttajista.
maalainen75(at)gmail.com
Mirkku Sipilä
044-0731052 Working kelpie -rekisteri, pentuvälitys, 
sipilanlammastila(at)elisanet.fi
Kaisa Hilska
050-5501470 Jalostus- ja koulutusneuvonta,
kaisa.hilska(at)koirataito.net
Jaana Vidgren
040-8360961 Neuvonta, koulutus, pennun alkukasvatus,
jaana.vid(at)gmail.com
     
Etsintätoimikunta   Yhteyshenkilöitä, jos eläimesi ovat karanneet
Kaisa Hilska
050-5501470 Lieto, kaisa.hilska(at)koirataito.net
Heikki Teittinen 0400-752780 Juva, heikki.teittinen(at)muumaa.fi 
Kirsi Vertainen
040-5906959 Sihteeri, Juva, kirsi.vertainen(at)elisanet.fi
Katri Nissinen 0400-271142 Sulkava, nissinen(at)viestilinja.fi
Martina Bergström
050-3542984 Inkoo, cinttura(at)hotmail.com 

Kotisivut

Materiaali kotisivuja varten lähetetään ylläpidolle eli Maarit Kyöstilälle, Mika Westerstråhlelle tai Pirjo Vanhalalle. Rekisteritietokantaan tarkoitetut kuvat ja ohjaajatiedot toimitetaan sähköpostitse Marianne Bonnille: marianne(at)mariannenmaatila.fi. Nimeä kuvatiedosto pelkällä rekisterinumerolla näin: J1453_05n eli kenoviiva korvataan alaviivalla. Tiedostonimeen ei siis laiteta koiran nimeä eikä mitään muutakaan.

Jäsenmaksut 2018

Jäsenmaksu on 25 e, perhejäsen 10 e, ainaisjäsen 250 e, ainaisperhejäsen 100 e. Maksa jäsenmaksu SPKY:n tilille FI53 5068 0620 0227 54 viitteellä 80004 ja lähetä omat yhteystietosi sähköpostilla: pirjo.vanhala(at)gmail.com. Voit myös lähettäää yhteystietosi tekstiviestinä jäsensihteerille.

Uusi jäsen, muista ilmoittaa jäsensihteerille osoitetiedot, jotta saamme lähettää sinulle Paimenpostin ja jäsenkirjeen!

Paimenposti
Yhdistys julkaisee 4 kertaa vuodessa ilmestyvää Paimenposti -jäsenlehteä. Ilmoita osoitteesi muutokset jäsensihteerille.
Ilmoitushinnat: värikansi 1/4 sivua 50 e, 1/2 sivua 100 e, 1 sivu 200 e.
Jäsenille: mustavalko 1/4 sivua 20 e, 1/2 sivua 40 e, 1 sivu 80 e.
Ei-jäsenille: mustavalko 1/4 sivua 30 e, 1/2 sivua 60 e, 1 sivu 120 e.

Paimenpostin mediakortti (pdf, 1 Mt)


Edellinen sivu: Uutiset
Seuraava sivu: Maksuasiat


Elma2017