Hallitus tiedottaa kisa-asioista

Young handler ja NN valintakriteerit vuodelle 2019
Valintakriteerit pidetään aiempien vuosien mukaisena.

Nordic Nursery:
Mahdollinen Nordic Nursery -kilpailun karsinta tapahtuu siten, että hakijoiden joukossa etusijalla ovat Spky:n 3-luokassa kilpailleet, sen jälkeen Spky:n 2-luokassa kilpailleet ja sen jälkeen muut.

Young handler:
Ohjaajan tulee olla ennen kilpailupäivää alle 21-vuotias ja koirakon on tullut kilpailla SPKY:n kilpailuissa 3-luokassa.
Huom. Vielä ei ole tietoa onko Saksan EM:ssä young handler lähtöä.

1- ja 2-luokan mestaruuskisamaksu vuodelle 2019

1-2 -luokan mestaruuskilpailuiden osallistumismaksu on 25 eur/lähtö eli kaksi päiväisiltä kisoilta 50 eur/koirakko.
Ei jäsen 30 eur/lähtö. Kaksi päiväisiltä kisoilta 60 eur/koirakko.

Maajoukkueet 2019

Lammaskilpailut:
Em joukkue 2019

1 BB Coel (J1966/13u) tai Kemi Rhys (J1919/10u) Lehtiö Anja
2 Borderliz Magdalena(1853/09n) Paasila Jonna
3 Kemi Rhys (J1919/10u) tai Kemi Rhemy(J2272/15u) Lehtiö Anja
4 Sammy (J1956/10u) Kotikoski Kari
5 Borderliz Sune(J1874/11u) Wikberg Michaela
6 Valmis Mulder (ISDS 00/333839) Jussila Leena
7 CMM’s Börje(1829/09u) Wikberg Michaela
8 Musti (J1978/13u) Kotikoski Elisa
Anjalla mahdollisuus vaihtaa ennen ilmoittautumista Kemi Rhemy(J2272/15u) tilalle
Varakoira 1. Bell (J2195/12n)Kotikoski Elisa
Varakoira 2. Nick (J2075/14u)Eronen Minna

PM joukkue 2019
1 BB Coel (J1966/13u) tai Kemi Rhys (J1919/10u) Lehtiö Anja
2 Kemi Rhys (J1919/10u) tai Kemi Rhemy(J2272/15u) Lehtiö Anja
3 Sammy (J1956/10u) Kotikoski Kari
4 Borderliz Sune(J1874/11u) tai CMM’s Börje(1829/09u) Wikberg Michaela
5 Valmis Mulder (ISDS 00/333839) Jussila Leena
6 CMM’s Börje(1829/09u) tai Putte (2151/15u) Wikberg Michaela
7 Musti (J1978/13u) Kotikoski Elisa
8 Bell (J2195/12n) Kotikoski Elisa
9 Nick (J2075/14u) Eronen Minna
10 Bryn (ISDS 00/322638) Pihl Linda
Anjalla mahdollisuus vaihtaa ennen ilmoittautumista Kemi Rhemy(J2272/15u) tilalle
Michaelalla mahdollisuus vaihtaa ennen ilmoittautumista Putte (2151/15u) tilalle
Varakoira 1. Killiebrae Flint(J1768/09u)Kilponen Jennina

Nautakilpailut:
Nauta EM:

Jepu Kilponen ja Torrie/Moss
Anniina Holopainen ja Hercule
Kaisa Hilska ja Freya
Kimmo Klossner ja Wenja
Helmi Salmiheimo ja Teho
Kaisla-Maria Hakala ja Ilpo
Nauta PM:

  1. BB Mitch – Aada Teittinen
  2. Torrie – Jennina Kilponen
  3. Sky – Juha Moisander
  4. Moss – Jennina Kilponen
  5. Mae – Heikki Teittinen
  6. Hercule – Anniina Holopainen
  7. Fae – Erik Kuhn
  8. Mira – Erik Kuhn
  9. Clyde – Heikki Teittinen
  10. Kelmi Dilkara – Kaisa Hilska
    Reserve (varakoirat)
  11. Wenja – Kimmo Klossner
  12. Päättymätön Teho – Helmi Salmiheimo

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *