Yhteystiedot

SPKY hallitus ja toimihenkilöt 2018

Hallitus vuonna 2018    
Helena Pesonen N, L 040-7602735 Puheenjohtaja, helemapesonen(at)gmail.com
Petri Keski-Korpela L 050-5634979    Sihteeri, petri.keskikorpela(at)gmail.com
Mikael Westerståhle, L 050-4646327 Varapuheenj., lmw(at)putkisalo.fi
Anne Konsti N, L 040-6696300

Harjoitus- ja kurssitoiminnan yhteyshenkilö,
anne.konsti(at)gmail.com

Martina Bergström L 050-3542984 cinttura(at)hotmail.com 
Minna Pukkila 040-8152005  minnapukkila(at)gmail.com
Pirjo Vanhala N 0500-358708 pirjo.vanhala(at)gmail.com
Mirkku Sipilä L 044-0731052 sipilanlammastila(at)elisanet.fi
Pekka Kolehmainen L  0400-426359 pkkolehmainen(at)luukku.com
(L=lammastila N=nautatila)    
     
Jäsensihteeri    
Pirjo Vanhala 0500-358708 Jäsenmaksut, liittyminen, osoitteen-
muutokset, pirjo.vanhala(at)gmail.com
     
Pentuvälitys ja rekisteri    
Katri Piilola
050-5636348 Bordercollie -rekisteri, perusradat, silmäpeilaus- ja lonkkakuvaustulokset, pentujen ja aikuisten koirien myynti-ilmoitukset nettiin ja lehteen (bc ja wk). katri.piilola(at)live.fi
Mirkku Sipilä
044-0731052

Workingkelpie -rekisteri, terveystulokset.
sipilanlammastila(at)elisanet.fi

Marianne Bonn

 040-5150727

Rekisterin tekninen ylläpito, kuvien lisäys.
marianne(at)mariannenmaatila.fi 
     
Rahastonhoitaja    
Anniina Holopainen 
050-4366246     anniinahuovinen(at)hotmail.com
     
Tarvikemyynti-toimikunta    
Martina Bergström
050-3542984 cinttura(at)hotmail.com 
Sari Tanska
040-5732727 tarvikevastaava(at)gmail.com 
Heli Ahonen 040-8452544 heli.ahonen(at)muumaa.fi
Petri Keski-Korpela  050-5634979    petri.keskikorpela(at)gmail.com
     
Kurssi- ja  harjoitustoimikunta    
Anne Konsti 
040-6696300 Sihteeri, anne.konsti(at)gmail.com
Silja Alamikkotervo 040-7752060 silja.alamikkotervo(at)gmail.com
Minna Eronen 050-5865056 MM-kilpailun yhteyshenkilö, eronen.minna.27(at)gmail.com
Heli Laajalahti 0440-741890 heli.laajalahti(at)gmail.com
Mari Paju  045-3171221  mpaju2(at)gmail.com
Mirkku Sipilä 044-0731052 sipilanlammastila(at)elisanet.fi
 Linda Pihl  050-3040693  Peruskoulutusvastaava, linda.pihl@gmail.com
     
Kilpailuvastaava    
Tiina Mäkelä 
041-4624987 kilpailuvastaava(at)spky.fi
     
Tiedotusvastaava    
Anne Konsti 
040-6696300 anne.konsti(at)gmail.com
     
Paimenpostin toimituskunta   paimenposti(at)gmail.com
Helena Pesonen
040-7602735 päätoimittaja
Anne Konsti 
040-6696300 toimitus
Heli Ahonen 040-8452544  kuvatoimitus
Sanna-Mari Lohva   040-7265344
 sanna-mari.lohva(at)kotinet.fi
Heikki Teittinen 0400-752780 heikki.teittinen(at)muumaa.fi
Kirsi Vertainen 040-5906959 piirrokset, kirsi.vertainen(at)elisanet.fi
Katri Piilola 050-5636348 avustaja, katri.piilola(at)live.fi
     
Jalostustoimikunta
   
Katri Piilola 050-5636348 rekisterinpitäjä bc, katri.piilola(at)live.fi 
Heikki Teittinen 0400-752780 heikki.teittinen(at)muumaa.fi
Maarit Kyöstilä 
040-7507762 sihteeri, maarit.kyostila(at)gmail.com
Johanna Rissanen    
Pirjo Vanhala 0500-358708 pirjo.vanhala(at)gmail.com
Kaisa Hilska 050-5501470 working kelpie, kaisa.hilska(at)koirataito.net
Mirkku Sipilä 044-0731052 rekisterinpitäjä, wk, sipilanlammastila(at)elisanet.fi
Helena Pesonen 
040-7602735 helemapesonen(at)gmail.com 
Susanna Nuutinen 
050-3405130 snuuti(at)putkisalo.fi 
Ulla-Maija Luoma    
     
Kilpailutoimikunta    
Tiina Mäkelä 
041-4624987 kilpailuvastaava(at)spky.fi
Petri Keski-Korpela 050-5634979 kilpailutoimikunnan vetäjä
Leena Jussila 
044-3724817 leenajussila77(at)gmail.com 
Elisa Kotikoski 040-5740798 elisa(at)kotikoski.fi
Tuula Olli 
0400-180105 harri.tuula.olli(at)gmail.com 
Annika Paarvio 0400-765456

annika.paarvio (at)gmail.com

Juha Moisander 
0400-355504

Suomen edustaja EM-toimikunnassa, 
juha.moisander(at)phnet.fi

Jonna Paasila 040-7762462 jonna.paasila(at)gmail.com 
Anja Lehtiö 
040-5337969  PM ja Nordic Nursery yhteyshenkilö,
anja.maria.lehtio(at)gmail.com
Linda Pihl  050-3040693 linda.pihl@gmail.com
Minna Pukkila 040-8152008 minnapukkila(at)gmail.com
     
Working Kelpietiimi    
Eija Huusko
044-5523207 Yhteyshenkilö, tiedotus. Eijalle toiveet 
koulutuksista, kursseista ja kouluttajista.
maalainen75(at)gmail.com
Mirkku Sipilä
044-0731052 Working kelpie -rekisteri, pentuvälitys, 
sipilanlammastila(at)elisanet.fi
Kaisa Hilska 
050-5501470 Jalostus- ja koulutusneuvonta,
kaisa.hilska(at)koirataito.net
Virpi Räisänen
   
     
Etsintätoimikunta   Yhteyshenkilöitä, jos eläimesi ovat karanneet
Kaisa Hilska 
050-5501470 Lieto, kaisa.hilska(at)koirataito.net
Heikki Teittinen 0400-752780 Juva, heikki.teittinen(at)muumaa.fi 
Kirsi Vertainen 
040-5906959 Sihteeri, Juva, kirsi.vertainen(at)elisanet.fi
Katri Nissinen 0400-271142 Sulkava, nissinen(at)viestilinja.fi
Martina Bergström 
050-3542984 Inkoo, cinttura(at)hotmail.com 

Kotisivut

Materiaali kotisivuja varten lähetetään ylläpidolle eli Maarit Kyöstilälle, Mika Westerstråhlelle ja pentuvälitysasiat Katri Piilolalle. Foorumin ylläpito Mikael Westerstråhle. Rekisteritietokantaan tarkoitetut kuvat ja ohjaajatiedot toimitetaan sähköpostitse Marianne Bonnille: marianne(at)mariannenmaatila.fi. Nimeä kuvatiedosto pelkällä rekisterinumerolla näin: J1453_05n eli kenoviiva korvataan alaviivalla. Tiedostonimeen ei siis laiteta koiran nimeä eikä mitään muutakaan.

Jäsenmaksut 2018

Jäsenmaksu on 25 e, perhejäsen 10 e, ainaisjäsen 250 e, ainaisperhejäsen 100 e. Maksa jäsenmaksu SPKY:n tilille FI53 5068 0620 0227 54 viitteellä 80004 ja lähetä omat yhteystietosi sähköpostilla: pirjo.vanhala(at)gmail.com. Voit myös lähettäää yhteystietosi tekstiviestinä jäsensihteerille.

Uusi jäsen, muista ilmoittaa jäsensihteerille osoitetiedot, jotta saamme lähettää sinulle Paimenpostin ja jäsenkirjeen!

Paimenposti
Yhdistys julkaisee 4 kertaa vuodessa ilmestyvää Paimenposti -jäsenlehteä. Ilmoita osoitteesi muutokset jäsensihteerille.
Ilmoitushinnat: värikansi 1/4 sivua 50 e, 1/2 sivua 100 e, 1 sivu 200 e. 
Jäsenille: mustavalko 1/4 sivua 20 e, 1/2 sivua 40 e, 1 sivu 80 e.
Ei-jäsenille: mustavalko 1/4 sivua 30 e, 1/2 sivua 60 e, 1 sivu 120 e.

Paimenpostin mediakortti (pdf, 1 Mt)

Suomen Paimenkoirayhdistys ry