Yhteystiedot

SPKY hallitus ja toimihenkilöt 2019

Hallitus vuonna 2019
Helena Pesonen N, L 040-7602735 puheenjohtaja, helemapesonen(at)gmail.com
Petri Keski-Korpela L 050-5634979 sihteeri, petri.keskikorpela(at)gmail.com
Mikael Westerståhle L 050-4646327 varapuheenj., lmw(at)putkisalo.fi
Kari Kotikoski L 040-5237886 kari(at)kotikoski.fi
Linda Pihl L  050-3040693 linda.pihl(at)gmail.com
Minna Pukkila 040-8152005  minnapukkila(at)gmail.com
Pirjo Vanhala N 0500-358708 pirjo.vanhala(at)gmail.com
Mirkku Sipilä L 044-0731052 sipilanlammastila(at)elisanet.fi
Pekka Kolehmainen L  0400-426359 pkkolehmainen(at)luukku.com
(L=lammastila N=nautatila)
Jäsensihteeri
Pirjo Vanhala 0500-358708 jäsenmaksut, liittyminen, osoitteen-
muutokset, pirjo.vanhala(at)gmail.com
Pentuvälitys ja rekisteri
Katri Piilola
050-5636348 bordercollie -rekisteri, perusradat, silmäpeilaus- ja lonkkakuvaustulokset, pentujen ja aikuisten koirien myynti-ilmoitukset nettiin ja lehteen (bc ja wk). katri.piilola(at)live.fi
Mirkku Sipilä 044-0731052 workingkelpie -rekisteri, terveystulokset, sipilanlammastila(at)elisanet.fi
Marianne Bonn

 040-5150727

rekisterin tekninen ylläpito, kuvien lisäys.
marianne(at)mariannenmaatila.fi
Rahastonhoitaja
Anniina Holopainen 
050-4366246 anniinahuovinen(at)hotmail.com
Tarvikemyynti
Kaija Rummukainen 040-5369197 tarvikevastaava@gmail.com
Kurssi- ja  harjoitustoimikunta
Anne Konsti 
040-6696300 sihteeri, anne.konsti(at)gmail.com
Silja Alamikkotervo 040-7752060 silja.alamikkotervo(at)gmail.com
Minna Eronen 050-5865056 MM-kilpailun yhteyshenkilö, eronen.minna.27(at)gmail.com
Heli Laajalahti 0440-741890 heli.laajalahti(at)gmail.com
Mari Paju  045-3171221  mpaju2(at)gmail.com
Mirkku Sipilä 044-0731052 sipilanlammastila(at)elisanet.fi
Kari Kotikoski 040-5237886 kari(at)kotikoski.fi
Tiedotusvastaava
Anne Konsti 
040-6696300 anne.konsti(at)gmail.com
Paimenpostin toimituskunta paimenposti(at)gmail.com
Helena Pesonen
040-7602735 päätoimittaja
Anne Konsti 
040-6696300 toimitus
Heli Ahonen 040-8452544 kuvatoimitus
Sanna-Mari Lohva  040-7265344
 sanna-mari.lohva(at)kotinet.fi
Heikki Teittinen 0400-752780 heikki.teittinen(at)muumaa.fi
Katri Piilola 050-5636348 avustaja, katri.piilola(at)live.fi
Anja Lehtiö 040-5337969 avustaja, anja.maria.lehtio(at)gmail.com
Jalostustoimikunta
Katri Piilola 050-5636348 rekisterinpitäjä bc, katri.piilola(at)live.fi
Maarit Kyöstilä 
040-7507762 sihteeri, maarit.kyostila(at)gmail.com
Pirjo Vanhala 0500-358708 pirjo.vanhala(at)gmail.com
Kaisa Hilska 050-5501470 working kelpie, kaisa.hilska(at)koirataito.net
Mirkku Sipilä 044-0731052 rekisterinpitäjä, wk, sipilanlammastila(at)elisanet.fi
Helena Pesonen 
040-7602735 helemapesonen(at)gmail.com
Susanna Nuutinen 
050-3405130 snuuti(at)putkisalo.fi
Ulla-Maija Luoma 0500-883544 ullamaija.luoma(at)pp.inet.fi
Tiiu Toijala ttoijala(at)gmail.com
Sanna Lehtoaro 040-3577676 lehtoaro(at)hotmail.com
Kilpailutoimikunta
Tiina Mäkelä 
041-4624987 kilpailuvastaava(at)spky.fi
Elisa Kotikoski 040-5740798 elisa(at)kotikoski.fi
Annika Paarvio  0400-765456 annika.paarvio (at)gmail.com
Juha Moisander 0400-355504 Suomen edustaja EM-toimikunnassa,
juha.moisander(at)phnet.fi
Jonna Paasila 044- 2545941 jonna.paasila(at)gmail.com, kilpailutoimikunnan vetäjä
Linda Pihl  050-3040693 linda.pihl(at)gmail.com
Minna Pukkila 040-8152008 minnapukkila(at)gmail.com
MM- edustaja: Minna Eronen
Maajoukkuejohtaja: Päivi Sumulehto
Working Kelpietiimi
Eija Huusko
044-5523207 Yhteyshenkilö, tiedotus. Eijalle toiveet
koulutuksista, kursseista ja kouluttajista.
maalainen75(at)gmail.com
Mirkku Sipilä
044-0731052 Working kelpie -rekisteri, pentuvälitys,
sipilanlammastila(at)elisanet.fi
Kaisa Hilska 
050-5501470 Jalostus- ja koulutusneuvonta,
kaisa.hilska(at)koirataito.net
Virpi Räisänen
Etsintätoimikunta Yhteyshenkilöitä, jos eläimesi ovat karanneet
Kaisa Hilska 
050-5501470 Lieto, kaisa.hilska(at)koirataito.net
Heikki Teittinen 0400-752780 Juva, heikki.teittinen(at)muumaa.fi
Kirsi Vertainen 
040-5906959 Sihteeri, Juva, kirsi.vertainen(at)elisanet.fi
Katri Nissinen 0400-271142 Sulkava, nissinen(at)viestilinja.fi
Martina Bergström 
050-3542984 Inkoo, cinttura(at)hotmail.com

Kotisivut

Materiaali kotisivuja varten lähetetään ylläpidolle eli Maarit Kyöstilälle, Mikael Westerstråhlelle ja pentuvälitysasiat Katri Piilolalle (bc) ja Mirkku Sipilälle (wk). Foorumin ylläpito Mikael Westerstråhle.
Facebook -sivujen ylläpito: Maarit Kyöstilä.
Rekisteritietokantaan tarkoitetut kuvat ja ohjaajatiedot toimitetaan sähköpostitse Marianne Bonnille: marianne(at)mariannenmaatila.fi. Nimeä kuvatiedosto pelkällä rekisterinumerolla näin: J1453_05n eli kenoviiva korvataan alaviivalla. Tiedostonimeen ei siis laiteta koiran nimeä eikä mitään muutakaan.

Jäsenmaksut 2019

Jäsenmaksu on 25 e, perhejäsen 10 e, ainaisjäsen 250 e, ainaisperhejäsen 100 e. Maksa jäsenmaksu SPKY:n tilille FI53 5068 0620 0227 54 viitteellä 80004 ja lähetä omat yhteystietosi sähköpostilla: pirjo.vanhala(at)gmail.com. Voit myös lähettäää yhteystietosi tekstiviestinä jäsensihteerille.

Uusi jäsen, muista ilmoittaa jäsensihteerille osoitetiedot, jotta saamme lähettää sinulle Paimenpostin ja jäsenkirjeen!

Paimenposti

Yhdistys julkaisee 4 kertaa vuodessa ilmestyvää Paimenposti -jäsenlehteä. Ilmoita osoitteesi muutokset jäsensihteerille.
Ilmoitushinnat: värikansi 1/4 sivua 50 e, 1/2 sivua 100 e, 1 sivu 200 e.
Jäsenille: mustavalko 1/4 sivua 20 e, 1/2 sivua 40 e, 1 sivu 80 e.
Ei-jäsenille: mustavalko 1/4 sivua 30 e, 1/2 sivua 60 e, 1 sivu 120 e.

Paimenpostin mediakortti (pdf, 1 Mt)

Suomen paimenkoirayhdistys ry:n jäsenrekisterin tietosuojaseloste

Sähköisen jäsenrekisterin ylläpitäjä on Suomen paimenkoirayhdistys ry. ja yhteyshenkilö jäsensihteeri Pirjo Vanhala, pirjo.vanhala@gmail.com. Rekisterissä on jäsenen nimi ja osoite sekä osalla jäsenistä myös puhelinnumero ja sähköposti ilmoitettuna. Jäsenet ovat itse ilmoittaneet tietonsa jäsenrekisteriin. Rekisteriä käytetään jäsenkirjeen ja jäsenmaksulaskun lähettämiseen kerran vuodessa sekä jäsenlehden Paimenpostin lähettämiseen neljä kertaa vuodessa. Jäsenrekisteri on excel-tiedosto, johon ei ole ulkopuolisilla pääsyä. Jäsenrekisterin tietoja ei luovuteta eteenpäin ilman jäsenen suostumusta.

Suomen Paimenkoirayhdistys ry