Yhteystiedot

SPKY hallitus ja toimihenkilöt 2021

Hallitus vuonna 2021
Kari Kotikoski L 040-5237886 puheenjohtaja, kari(at)kotikoski.fi
Helena Pesonen N, L 040-7602735 varapuheenjohtaja, helema.pesonen(at)gmail.com
Lari Tapola L 0500-711991 sihteeri, lari.tapola(at)gmail.com
Linda Pihl L  050-3040693 pihl.linda(at)gmail.com
Anniina Holopainen L 050-4366246 anniinahuovinen(at)hotmail.com
Jani Hurme L 045-1887125 jani.s.hurme(at)gmail.com
Anne Konsti L 040-6696300 anne.konsti(at)gmail.com
Irmeli Nurminen L 0500-4696966 irmeli.nurminen(at)gmail.com
Pirjo Vanhala N 0500-358708 pirjo.vanhala(at)gmail.com
(L=lammastila N=nautatila)
Jäsensihteeri
Pirjo Vanhala 0500-358708 jäsenmaksut, liittyminen, osoitteen-
muutokset, pirjo.vanhala(at)gmail.com
Pentuvälitys ja rekisteri
Katri Piilola
050-5636348 bordercollie -rekisteri, perusradat, silmäpeilaus- ja lonkkakuvaustulokset, pentujen ja aikuisten koirien myynti-ilmoitukset nettiin ja lehteen (bc ja wk). katri.piilola(at)live.fi
Anne Kolehmainen 040- 7497457 workingkelpie -rekisteri,  terveystulokset.
koleanne(at)gmail.com
Rahastonhoitaja
Anniina Holopainen 
050-4366246 anniinahuovinen(at)hotmail.com
Tarvikemyynti
Virpi Räisänen 050-3021395 tarvikevastaava(at)gmail.com
Harjoitus- ja kurssitoimikunta
Anne Konsti 
040-6696300 harjoitus- ja kurssivastaava, anne.konsti(at)gmail.com
Silja Alamikkotervo 040-7752060 silja.alamikkotervo(at)gmail.com
Minna Eronen 050-5865056 perusratavastaava, info(at)farmirekku.com
Kari Kotikoski 040-5237886 kari(at)kotikoski.fi
Heli Laajalahti 0440-741890 heli.laajalahti(at)gmail.com
Mari Paju  045-3171221  mpaju2(at)gmail.com
Linda Pihl 050-3040693 peruskoulutusvastaava, pihl.linda(at)gmail.com
Mirkku Sipilä 044-0731052 sipilanlammastila(at)elisanet.fi
Tiedotustoimikunta
Anne Konsti 
040-6696300 tiedotusvastaava, anne.konsti(at)gmail.com
Linda Pihl 050-3040693 nettisivut, facebook, pihl.linda(at)gmail.com
Maarit Kyöstilä 040-7507762 nettisivut, facebook, maarit.kyostila(at)gmail.com
Lari Tapola 0500-711991 lari.tapola(at)gmail.com
Mikael Westerstråhle 050-4646327

nettisivut, foorumi, lmw(at)putkisalo.fi

Paimenpostin toimituskunta paimenposti(at)gmail.com
Kari Kotikoski
040-5237886 päätoimittaja, kari(at)kotikoski.fi
Anne Konsti 
040-6696300 toimitus, anne.konsti(at)gmail.com
Helena Pesonen 040-7602735 toimitus, helema.pesonen(at)gmail.com
Ann-Mari Lintunen 040-8320810 toimitussihteeri, annlintu(at)gmail.com
Heli Ahonen 040-8452544 kuvatoimitus, heli.ahonen(at)muumaa.fi
Sanna-Mari Lohva  040-7265344
avustaja, sanna-mari.lohva(at)kotinet.com
Heikki Teittinen 0400-752780 avustaja, heikki.teittinen(at)muumaa.fi
Katri Piilola 050-5636348 avustaja, katri.piilola(at)live.fi
Oriveden Kirjapaino taitto ja paino
Jalostustoimikunta
Katri Piilola 050-5636348 rekisterinpitäjä bc, katri.piilola(at)live.fi
Anne Kolehmainen 040- 7497457 rekisterinpitäjä wk, koleanne(at)gmail.com
Maarit Kyöstilä 
040-7507762 sihteeri, maarit.kyostila(at)gmail.com
Pirjo Vanhala 0500-358708 pirjo.vanhala(at)gmail.com
Kaisa Hilska 050-5501470 working kelpie, kaisa.hilska(at)koirataito.net
Helena Pesonen 
040-7602735 helemapesonen(at)gmail.com
Susanna Nuutinen 
050-3405130 snuuti(at)putkisalo.fi
Ulla-Maija Luoma 0500-883544 ullamaija.luoma(at)pp.inet.fi
Tiiu Toijala ttoijala(at)gmail.com
Sanna Lehtoaro 040-3577676 lehtoaro(at)hotmail.com
Kilpailutoimikunta
Helena Pesonen 040-7602735 kilpailuvastaava, kilpailuvastaava(at)spky.fi
Jonna Paasila 044- 2545941 kilpailutoimikunnan vetäjä, jonna.paasila(at)gmail.com
Elisa Kotikoski 040-5740798 elisa(at)kotikoski.fi
Irmeli Nurminen 0500-4696966 irmeli.nurminen(at)gmail.com
Annika Paarvio  0400-765456 annika.paarvio (at)gmail.com
Linda Pihl  050-3040693 pihl.linda(at)gmail.com
Minna Pukkila 040-8152008 minnapukkila(at)gmail.com
Heikki Teittinen 0400-752780 heikki.teittinen(at)muumaa.fi
PM-komitean edustaja: Linda Pihl 050-3040693 pihl.linda(at)gmail.com
EM-komitean edustaja: Kari Kotikoski 040-5237886 kari(at)kotikoski.fi
MM-komitean edustaja: Minna Eronen 050-5865056 eronen.minna.27(at)gmail.com
Working Kelpietiimi
Anne Kolehmainen 040- 7497457 working kelpie -rekisteri, pentuvälitys,
koleanne(at)gmail.com
Eija Huusko
044-5523207 yhteyshenkilö, tiedotus. Eijalle toiveet
koulutuksista, kursseista ja kouluttajista.
maalainen75(at)gmail.com
Kaisa Hilska 
050-5501470 jalostus- ja koulutusneuvonta,
kaisa.hilska(at)koirataito.net
Virpi Räisänen
050-3021395 tukkola.tila(at)gmail.com
Mirkku Sipilä 044-0731052 sipilanlammastila(at)elisanet.fi
Etsintätoimikunta yhteyshenkilöitä, jos eläimesi ovat karanneet
Kaisa Hilska 
050-5501470 Lieto, kaisa.hilska(at)koirataito.net
Heikki Teittinen 0400-752780 Juva, heikki.teittinen(at)muumaa.fi
Kirsi Vertainen 
040-5906959 sihteeri, Juva, kirsi.vertainen(at)elisanet.fi
Katri Nissinen 0400-271142 Sulkava, nissinen(at)viestilinja.fi
Martina Bergström 
050-3542984 Inkoo, cinttura(at)hotmail.com

Kotisivut

Materiaali kotisivuja varten lähetetään ylläpidolle eli Maarit Kyöstilälle tai Linda Pihlille ja pentuvälitysasiat Katri Piilolalle (bc) ja Anne Kolehmaiselle (wk). Foorumin ja kotisivujen tekninen ylläpito Mikael Westerstråhle. Facebook -sivujen ylläpito: Maarit Kyöstilä, Linda Pihl.

Jäsenmaksut 2021

Jäsenmaksu on 30 e, perhejäsen 10 e, ainaisjäsen 300 e, ainaisperhejäsen 100 e. Maksa jäsenmaksu SPKY:n tilille FI53 5068 0620 0227 54 viitteellä 80004 ja lähetä omat yhteystietosi sähköpostilla: pirjo.vanhala(at)gmail.com. Voit myös lähettäää yhteystietosi tekstiviestinä jäsensihteerille.

Uusi jäsen, muista ilmoittaa jäsensihteerille osoitetiedot, jotta saamme lähettää sinulle Paimenpostin ja jäsenkirjeen!

Paimenposti

Yhdistys julkaisee 4 kertaa vuodessa ilmestyvää Paimenposti -jäsenlehteä. Ilmoita osoitteesi muutokset jäsensihteerille.
Ilmoitushinnat: värikansi 1/4 sivua 50 e, 1/2 sivua 100 e, 1 sivu 200 e.
Jäsenille: mustavalko 1/4 sivua 20 e, 1/2 sivua 40 e, 1 sivu 80 e.
Ei-jäsenille: mustavalko 1/4 sivua 30 e, 1/2 sivua 60 e, 1 sivu 120 e.

Paimenpostin mediakortti (pdf, 1 Mt)

Suomen paimenkoirayhdistys ry:n jäsenrekisterin tietosuojaseloste

Sähköisen jäsenrekisterin ylläpitäjä on Suomen paimenkoirayhdistys ry. ja yhteyshenkilö jäsensihteeri Pirjo Vanhala, pirjo.vanhala(at)gmail.com. Rekisterissä on jäsenen nimi ja osoite sekä osalla jäsenistä myös puhelinnumero ja sähköposti ilmoitettuna. Jäsenet ovat itse ilmoittaneet tietonsa jäsenrekisteriin. Rekisteriä käytetään jäsenkirjeen ja jäsenmaksulaskun lähettämiseen kerran vuodessa sekä jäsenlehden Paimenpostin lähettämiseen neljä kertaa vuodessa. Jäsenrekisteri on excel-tiedosto, johon ei ole ulkopuolisilla pääsyä. Jäsenrekisterin tietoja ei luovuteta eteenpäin ilman jäsenen suostumusta.

Suomen Paimenkoirayhdistys ry